Ankety

Jak se Vám líbí náš web?
 

Návštěvy

mod_vvisit_counterDnes42
mod_vvisit_counterVčera69
mod_vvisit_counterTýden327
mod_vvisit_counterMěsíc2054
mod_vvisit_counterCelkem346265
Styl strom ve skále

Sryl strom ve skále (Borovice drobnokvětá) Tento styl se liší od stylu stromu na skále v tom, že kořeny jsou upevněny v samotné skále a nešíří se dále do půdy, obsažené v běžné misce pro bonsaj. Tento styl představuje v přírodě stromy rostoucí na skalách a útesech a lze je označit jako pohled „zblízka" nebo „zdálky". V závislosti na uměleckém řešení, velikosti a měřítku použitých stromů lze zařídit, aby tentýž kus skály vypadal, jako že je daleko jen několik metrů - nebo několik kilometrů. Bonsaj zde má k dispozici jen malé množství půdy, a tak se zalévání stává ještě důležitějším než obvykle.

U tohoto stylu je možné použít pro výsadbu plo­chý kousek kamene nebo břidlice stejným způso­bem jako květináč, nebo se strom může zasadit na vyšší či rozeklanou skálu, která se obvykle umístí v mělké misce (suiban) s pískem nebo vodou.

Stejně jako u stylu strom na skále je důležité vzít v úvahu, zda strom odráží přirozený vzhled stromu, který roste na skále. Například buky (Fagus) nerostou v oblastech se skalnatými horami.

 
< Předch.   Další >